Intrebari din Zmod

Intrebari din Zmod

« Older   Newer »
 
  Share  
.
  1. Mititga
     
    .

    User deleted


    Neata colegii...am facut si eu un interior la GTS am adaugat niste piese mai exact dar cand intru in joc interiorul este roz si nu se vede nici o piesa...sa fie de la maturi?...trebuie altfel de maturi decat cele care le bagi la exteriorul tirului?:D...precizez' ca am facut un tir la exetrior si am pus aceleasi maturi si a mers perfect....astept putin ajutor multumesc:D
     
    .
  2.  
    .
    Avatar

    https://lkw.forumfree.it/

    Group
    Global Moderator
    Posts
    4,633
    Location
    Targu Carbunesti

    Status
    Offline
    Eu te-as ajuta dar nu prea inteleg.. :)): ai inlocuit mat-urile cu totul sau le-ai refacut tu?
     
    .
  3. Stefan.
     
    .

    User deleted


    Ori nu ai bagat dds-urile .
     
    .
  4. Mititga
     
    .

    User deleted


    Mihai:am avut niste maturi de la un tir mat normal si mat glass si mat normal am pus la piese si mat glass la geam si am modificat numele acolo la textures:D
    Stefan:am bagat si dds-urile:D
     
    .
  5. Kalin'
     
    .

    User deleted


    Asculta : - Iei baseu de interior, scoti folderu' pe dextop si dai import, sa nu cumva sa modifici numele la maturi in z-mod ( sa nu stergi vehicle/truck..... )
    - Modifici ce vrei si in fata la maturile noi pui ce scrie si la celelalte (vehicle/truck/....)
    - Exportezi in alt folder, pui aceleasi maturi ca la base, si daca ai texturi noi trebuie sa le faci .tobj. Iei de exemplu din folderu de la base textura.tobj si o redenumesti cu numele texturii tale.tobj si intri apoi in el si unde scrie textura pui numele texturii tale.
    - Dupa ce termini pui tot ce ai exportat maturi, tobj, pmg, pmd si ce mai ai in folderu de la base dupa care bagi folderu in arhiva de la base .
    Daca nici asa nu iti merge nu stiu ...
     
    .
  6. Mititga
     
    .

    User deleted


    Multumesc Kalin...o sa incerc:D...doar ca eu incercam sa reeditezi un interior de mp1:D
     
    .
  7. D.Chris
     
    .

    User deleted


    Salutare,am si eu o problema când export,imi exporta doar 13 mat-uri,sti-ti cum sa fac sa-mi export ca inainte 15 ? :|
     
    .
  8.  
    .
    Avatar

    r0b3rt

    Group
    Member
    Posts
    1,460
    Location
    Wait.....

    Status
    Offline
    Salut ! Am si eu o problema imi puteti spune de la ce este va rog frumos ?
    gts_00153
     
    .
  9.  
    .
    Avatar

    Member

    Group
    Member
    Posts
    670
    Location
    RO

    Status
    Offline
    pmd
     
    .
  10. Vlad. Frutti
     
    .

    User deleted


    Deci , se poate ca erai pe mess sau in alta aplicatie cand ai salvat textura culorii , si eu pateam asa
     
    .
  11. -CLD- Vos
     
    .

    User deleted


    DDS cu crash...
     
    .
  12.  
    .
    Avatar

    r0b3rt

    Group
    Member
    Posts
    1,460
    Location
    Wait.....

    Status
    Offline
    Am salvat din nou textura si vad ca acuma merge :)
     
    .
  13. Cristiano.09
     
    .

    User deleted


    Salut colegii , as vrea si eu sa fac un reverse la un camion ( sa pun perdele pe partbriz cand dau cu spatele in joc la camion ) si nu stiu cum , ma gandeam ca ma puteti ajuta putin va rog frumos, care stie sa ma ajute!!! :o3
     
    .
  14. Cata'
     
    .

    User deleted


    dc imi da eroare asta :( :(
     
    .
  15. Alex_Sv92
     
    .

    User deleted


    Salut , ma poate ajuta cineva cu o problema ... Dupa o perioada lunga de timp m-am reapucat de exportul la o masina , dar nu mi-o recunoaste in joc , iar in config imi zice : Mounting extra package: C:/Users/PETRICA/Documents/German Truck Simulator/mod/mp1.scs
    16:48:31 : [zipfs] Cannot find the zip_central_dir_end signature in 'C:/Users/PETRICA/Documents/German Truck Simulator/mod/mp1.scs'.
    16:48:31 : Mount failed: C:/Users/PETRICA/Documents/German Truck Simulator/mod/mp1.scs

    Sau , probleme cu pmd o a doua eroare ... Tin sa mentionez ca exportul l-am facut cu 2.2.2
     
    .
292 replies since 6/1/2011, 23:58   6247 views
  Share  
.