...:::Munca in desfasurare:::...

Skin-uri made by me : Alexandrusava93

« Older   Newer »
 
  Share  
.
  1. Arrows750
     
    .

    User deleted


    Salutare tuturor !

    Va rog sa fiti ingaduitori cu mine pentru ca nu sunt un mare inginer in picturi pe camioane (skin maker) .




    Un skin facut destul de repede si neretusat . L-am facut si "bagat" in joc si pozat , fara sa mai ma intorc in photoshop sa il mai retusez .
    Nu e tocmai modelul de VOLVO folosit de cei de la edy spedition , dar in lipsa de modelul original e bun si asta , zic eu :) .
    Acesta e la cerere (ca sa zic asa ) de @S.Alexandru .

    kVgeseN






    Un skin ceva mai complex , la care lucrez in prezent este al firmei " V. Fraser & Sons" . E un skin destul de complicat pt mine pentru ca lipsesc pozele de pe google . Sunt doar cateva care se repeta si care nu iti ofera tocmai detaliile de care ai nevoie .
    Oricum , merg din aproape in aproape si sper sa iasa .

    IeYcWFy

    XBd0Jlc




    Stiu, in primele 2 poze nu va puteti da seama de nimic mai ales ca va incurca si culorile :) .

    Scuzati logo-ul cu edy de pe cap tractor dar folosesc acelasi .scs ca la skinul de mai sus si nu am ajuns la partea la care sa schimb logoul de acolo .

    rvL1fiG




    In functie de progres o sa revin cu poze . O sa dureze destul de mult pana la finalizare .


    EDIT :




    O prima varianta "finala" ca sa zic asa . Oricum , o sa revin asupra acestei variante pentru a o face si mai buna .

    M1qUhWX

    D5er9GA




    P.S : tot ce se vede pe camion este acut manual . Chiar si Globul Pamantesc + XL+Globetrotther este facut bucata cu bucata si nu e copiat de pe vreun alt camion .

    Edited by Arrows750 - 14/9/2014, 11:14
     
    .
16 replies since 14/9/2014, 07:02   312 views
  Share  
.