Vrei firma la noi pe forum ?

« Older   Newer »
 
  Share  
.
  1. AlexisS
     
    .

    User deleted


    Pai uite ca iti aduc eu argumente ... Ai citit , atat tot ..dar nu te-ai gandit .

    QUOTE
    - va achizitiona noi camioane si noi garaje DOAR cu banii castigati de pe urma soferilor .
    N-ai cum sa faci sa fie aceleasi camioane si garaje la toti jucatorii, pentru ca unii au DLC iar altii n-au.

    Nu cumpara nimeni in joc nici un garaj . Cu banii stransi de soferi dupa curse ( dupa fiecare cursa un sofer aduge in bugetul firmei o anumita suma de bani) compania cumpara garaje (virtuale) pentru a se extinde .



    QUOTE
    - va oferii motorina la limita , in asa fel incat soferii sa mearga in asa fel incat sa nu consume mult pentru a le ramane si lor motorina . (50l la 100km)'
    - va retrage bani din salariu celor care nu se incadreaza in consumul de motorina si va da bani in plus celor care reusesc sa scoata un consum mic .
    etc etc etc
    Cum oferi tu motorina :)): ? Cand eu am banii mei si incarc cat vreau eu.

    Pai ... la o cursa de 200 km - in mod normal consumi 90 l de motorina (daca joci cu cutie automata) In functie de motor poti sa consumi mai mult sau mai putin . NU CONTEAZA CATI BANI AI TU IN JOC , poti sa ai miliarde . NU ACEEA sunt banii firmei . Asa ca , la o cursa de 200km firma iti ofera 100l motorina . Daca tu consumi 110 litrii ( se poate vedea sa sfarsitul cursei) atunci acei 10 l ii platesti din salariu . Daca tu consumi doar 80 , atunci 20 de litrii raman ai tai si iti iei banii pe ei .



    QUOTE
    - vor completa tichet de cantar pentru fiecare cursa
    - vor completa CMR pentru fiecare cursa
    - vor completa un tabel in Office EXCEL : Tabel cu toate cursele , km , combustibil consumat .
    Cine iti completeaza tie atatea prostii, ca iti ia mai mult decat cursa

    Ai vazut in realitate cum arata un CMR ? CMR frate , nu ce au firmele astea virtuale ... Sti macar cum se completeaza ? Ce e asa mare chesti sa scri pe o imagine firma de la care incarci , descarci, marfa , oras plecar/sosire numele tau si ce mai e pe acolo ? La un tichet de cantar ce e greu asa sa scri firma de la care ai incarcat , marfa , si tonajul ?

    Decat sa stai sa faci 5 poze pe fiecare cursa si sa le postezi pe forum ca''dovada'' cum au toti patronasii la firmele astea virtuale , eu prefer sa scriu un CMR si un TICHET de cantar .

    Acum 2 ani aproape , a existat o firma EVO TRANS ITALU ... firma care a mers pe acelasi sistem . salarii etc . A mers foarte bine , pana in momentul in care a trebuit sa plec din tara . Dintre toti soferii , nimeni nu a vrut sa preia firma pentru ca nu vroiau sa stea sa calculeze salariile si celelalte ...

    Vedeti voi , ziceti ca vreti sa fiti soferi la firme virtuale ... OK . dar aia e firma ? Care iti cere 5 poze si km cat mai multi ? Asa ma joc singur ..fara sa mai ma inscriu la firma ...

    Unde e competitia intre soferi ,unde e acea dorinta de a ii lua fata colegului daca nici o firma nu are NICI MACAR O STATISTICA cu cati km are fiecare sofer ? Colegule , firma de care am pomenit mai tarzii a avut soferi care au facut mii de km intr-o saptamana , numai pentru a se remarca , pentru a aparea pe locul 1 in clasamentul firmei .


    Ce ai zis mai sus a fost parerea ta si o respect . Eu ti-am adus cateva argumente pentru a observa atat tu cat si ceilalti ca ce zic eu se poate face . Si daca se face , SE FACE BINE ;) !
     
    .
  2. S.Alexandru
     
    .

    User deleted


    Lasa ca din 2008 pana acum asa am avut firmele cum sunt acum si nu au avut nici o problema. Ce vrei sa faci a absurd, cum a zis si Robert.


    Ca sa stai sa completezi atatea chestii inseamna ca nu ai viata reala. Iti traiesti viata online. Acelasi lucru si despre :
    QUOTE
    Unde e competitia intre soferi ,unde e acea dorinta de a ii lua fata colegului daca nici o firma nu are NICI MACAR O STATISTICA cu cati km are fiecare sofer ? Colegule , firma de care am pomenit mai tarzii a avut soferi care au facut mii de km intr-o saptamana , numai pentru a se remarca , pentru a aparea pe locul 1 in clasamentul firmei .

    Sa stai sa te joci ca disperatu pe calculator CA SA APARI PE LOCUL 1 INTR-UN CLASAMENT CARE TINE DOAR DE LUMEA VIRTUALA trebuie sa ai ceva probleme, pun pariu ca au fost numai copii de 11-13 ani, cum sa stai sa te joci ets2 intruna sa faci km ca sa fi pe locu 1 virtual, iar in realitate sa n-ai un prieten, sa traiesti virtual.
     
    .
  3. Bogdan.
     
    .

    User deleted


    Si eu sunt contra, daca se ia in considerare ce spun ... Si ce pretentii sa ai sa joace lumea real cand Seraphim se "teleporteaza" in Lublin pentru a face curse lungi de Anglia :-j ... Nu merita nici o bataie de cap , pentru ca sa fim sinceri, de o vreme incoace nu mai suntem capabili sa organizam nimic, de ce ?! Prea multi copii si prea multe impresii au ajuns pe aici ... Bafta !
     
    .
  4. S.Alexandru
     
    .

    User deleted


    Astazi cand vorbeam de Lublin pe skype m-am dus acolo sa fac convoy cu Robert Bullet si Globe. Te bagi ca musca in gaura neagra.
     
    .
  5. Bogdan.
     
    .

    User deleted


    Nu ma intereseaza ce faci, o spun la modul cel mai sincer. Si nu vreau sa o dau in off topic ... Cum vrei sa faci ceva " real " cand te muti de la garaj la garaj, dai cancel la curse , pardon scuza-ma , "missions" , schimbi camioanele ca pe chiloti, etc etc ... Fiecare, mie unul imi place cand ma joc sa ma apropiu cat pot de realitate, la altu poate ii place doar sa futa la cap alti playeri, sa ii loveasca si asa mai departe, vorbind la modul general , cei care joaca au vazut despre ce e vorba ... Face-ti ce vreti, e clar ca nu va iesi, nu numai pentru ca sunteti contra, ci si pentru ca nu suntem in stare de o organizare .. De ce sa mancam rahat, cand asta e adevarul ...
     
    .
  6. S.Alexandru
     
    .

    User deleted


    Toti ne schimbam camionu cand vrem, auzi sa nu mai imi schimb camionu ca sa ma joc real :)): Doamne, daca m-am plictisit aia e il schimb.
    De ce sa nu ne mutam de la un garaj la altu daca unu e intr-o parte a mapei si altu in cealalta. Ne mutam ca sa luam curse impreuna.

    Auzi paguba, nu jucam real ca ne teleportam la alt garaj ca sa ne intalnim cu totii :)): sa ne plimbam juma de ora pe mapa ca proastele ca sa ne intalnim intr-un loc ca zice unu ca nu jucam real.
     
    .
  7.  
    .
    Avatar


    Group
    Administrator
    Posts
    6,090
    Location
    Sebes, Alba

    Status
    Offline
    Gata cu chat-ul aici.. cei care fac parte din grupurile: Admin, Gl. Mod , Mod si Vip au voie sa raspunda cu Da sau Nu ( + un argument daca doresc ) !
     
    .
  8.  
    .
    Avatar

    Advanced Member

    Group
    Member
    Posts
    1,606

    Status
    Offline
    Nu .
     
    .
  9.  
    .
    Avatar

    Ozone Spedition Owner

    Group
    Member
    Posts
    7,540

    Status
    Offline
    Numele Firmei : Ozone Spedition
    Cine va fi responsabil la firma : DRou, Pinarello
    Cate masini aveti in flota pentru inceput (daca se poate si 2-3 poze) : incep cu 6 camioane. aveti poze doar cu 4 dintre ele. pe parcurs, in functie de activitatea firmei, flota se va mari,iar camioanele vor fi modificate in functie de preferintele soferilor
    ets2_00049_800x450

    ets2_00078_800x450

    ets2_00098_800x450

    ets2_00105_800x450


    O iconita pentru topic: logo
     
    .
  10.  
    .
    Avatar

    Legend

    Group
    Member
    Posts
    8,690
    Location
    Romania

    Status
    Offline
    Frumoasa rau :)
    Da ;)
     
    .
  11.  
    .
    Avatar

    Advanced Member

    Group
    Member
    Posts
    1,606

    Status
    Offline
    Da
     
    .
  12.  
    .
    Avatar


    Group
    Administrator
    Posts
    6,090
    Location
    Sebes, Alba

    Status
    Offline
    Da
     
    .
  13.  
    .
    Avatar

    https://lkw.forumfree.it/

    Group
    Global Moderator
    Posts
    4,633
    Location
    Targu Carbunesti

    Status
    Offline
    DA
     
    .
  14. bulyk
     
    .

    User deleted


    DA! ;)
     
    .
  15. Robert`
     
    .

    User deleted


    Da.
     
    .
551 replies since 9/1/2011, 12:49   23451 views
  Share  
.