LEUTZU MAN F2000 26.464

SAGEATA ALBASTRA

« Older   Newer »
 
  Share  
.
  1.  
    .
    Avatar

    porumbelu' - camionagiu

    Group
    Member
    Posts
    843
    Location
    Satu-Mare/Italia

    Status
    Offline
    Salutare colegi ! Aici o sa va arat si o sa prezint si eu o minunatie de camion (pentru mine este,altii o iau cum vreau ei) este un MAN F2000 26.464 din anul luna mai a anului 2000. Acest camion a fost cumparat de firma LONGO&CO in 2007 si acea pe atunci undeva la vreo 400000 km . Este un camion pentru transportul modular pentru ca aici in Italia mare parte din transport este modular. Dupa cumpararea acestui camion tatal meu a urcat pe el si lucrand pentru firma TRANSCO ,facand transport in partea de nord si centru a Italiei cu tot felul de marfa industriala. A suferi 2 accidente mai grave,o tamponare usoara si o rasturnare pe partea dreapta fata soldata doar cu ruperea scarii de la cabina , drept urmare dupa 6 luni a fost vandut in 2011 prin luna aprilie, cu toate ca in 2008 dintre toate autotrenurile de la firma Transco a facut cei mai multi km ajungand la 200000 km fara putin in acel an.Din pacate a fost dus la cineva care il foloseste la transporturile din Africa.M-am atasat foarte mult de acest camion pentru ca m-a purtat in multe locuri din Italia fiind un tir foarte bun si rezistent. In momentu vanzarii tirului tata avea la bord 895789 km parcursi . Ulterior dupa vanzare am aflat ca motorul avea cativa cai in plus adica 520 CP , fiind modifica centralina si limita de viteza care o avea la 98 km/h ajungand in perioada 2007-2010 sa fie numit de ceilalti tiristi din Italia "SAGEATA ALBASTRA sau ALBA".Sincer tata cat timp a lucrat pe el,a incercat sa il intretina cat a putut dar se pare ca dupa unele mici incidente patronul nu i-a mai acordat nici o sansa si a fost lasat deoparte desi a fost extrem de bun din punct de vedere mecanic. Trecea cu usurinta Apenini de aici desi uneori avea incarcatura de peste 30 de tone , fugeau foarte bine calutii din ele si niciodata nu a fost stricat,totul mergea foarte foarte ok de aceea am fost,sunt si voi fi asa de atasat de acest camion,fiind unicul model de F2000 pentru transport modular din partea de nord a italiei !
    Detalii tehnice:
    an fabricatie - 2000
    model 26.464 BDF sau autotren
    motor de TGA
    km parcursi 895789
    3 axe din care una mobila
    platforma modulara pentru case de 7.45 m pe camion si remorca
    putere - 520 CP
    cutie transmisie manuala cu buton pe schimbator
    Euro 3
    cabina inalta cu 2 paturi
    suspensie pe perne de aer reglabile pentru a putea intra sub casele modulare
    tractiune 6x2
    greutate maxima admica de 44 tone
    greutate camion + remorca 18 tone
    si alte echipamente .
    iar acum poze mai vechi si mai noi pe care le-am facut de-a lungul timpului , putini din voi il stiti cu siguranta :D


































    ASTEPT PARERILE VOASTRE ! ;)

    Edited by ….:::porumbelu' ady_sm:::…. - 9/7/2012, 13:16
     
    .
  2. Stefanuts'
     
    .

    User deleted


    Merg de rup camioanele astea ;) Ce bine arata in poza asta :D http://i47.tinypic.com/x1mwx5.jpg
     
    .
  3. Manzat'u Roxyn
     
    .

    User deleted


    super MAN-UL colegule
    pacat http://i45.tinypic.com/168woif.jpg
    si pacat ca este BDF mai fain era cap tractor:X:X
     
    .
  4.  
    .
    Avatar

    D.M.S

    Group
    Member
    Posts
    6,050
    Location

    Status
    Offline
    LEUTZUUU !!!!!!!!!!!!! Pfoai...pan si mie mi-e dor de el :D Foarte frumos si totusi, merita respectat ;)
     
    .
  5. Andrei`
     
    .

    User deleted


    ..pai ce s-a intamplat la accidentul ala? ..adica cum a facut accident? :(
     
    .
  6.  
    .
    Avatar

    porumbelu' - camionagiu

    Group
    Member
    Posts
    843
    Location
    Satu-Mare/Italia

    Status
    Offline
    QUOTE (Stefanuts' @ 7/7/2012, 23:51) 
    Merg de rup camioanele astea ;) Ce bine arata in poza asta :D http://i47.tinypic.com/x1mwx5.jpg

    ms mult ;) si sa sti sa au rezistena mare !

    ms mult de apreciere ROXYN , este mai divers decat un cap tractor si mult mai util mi se pare dar fiecare cu ce ii place mai mult ! DASCALE sa iti pup picioarele ca acuma o sa poti sa te uiti mai altfel la el ! "MULTZAM" DE APRECIERE ! ;)
     
    .
  7. Stefanuts'
     
    .

    User deleted


    Sa stii ca sunt preferatele mele..printre Iveco Eurotech,Eurostar....si Scania Streamile :)
     
    .
  8. Aty:)
     
    .

    User deleted


    smecherie,arata foarte ok,curat ingrijit.unii soferi de jos pleaca le plac camioanele vechi cu un singur buton poate si ala merge sau nu...nu ca la astea noi 52364363653 butoane si dupa cativa km crapa!felicitari
     
    .
  9. ADRIS FURIA NEAGRA 2
     
    .

    User deleted


    super nam cuvinte
     
    .
  10.  
    .
    Avatar

    Advanced Member

    Group
    LKW Fan
    Posts
    4,000
    Location
    Piatra-Neamt

    Status
    Offline
    EXCELENT :wub:

    SUPERB :wub
     
    .
  11. N.Alexandru
     
    .

    User deleted


    foarte frumos !
     
    .
  12. adyiy
     
    .

    User deleted


    Arata bine si cum a zis si Stefi merg de rup astea :x!
     
    .
  13. Bogdan.
     
    .

    User deleted


    Colegu` facem un duel contest cu manurile? Ca si eu am un man f2000 :wub: . Sa vedem care e mai ingrijit . Lasa`mi PM daca te tenteaza.
     
    .
  14. Mitza.
     
    .

    User deleted


    Vezi ca e 2x6 nu 4x2
     
    .
  15.  
    .
    Avatar

    porumbelu' - camionagiu

    Group
    Member
    Posts
    843
    Location
    Satu-Mare/Italia

    Status
    Offline
    QUOTE (Mitza. @ 8/7/2012, 20:24) 
    Vezi ca e 2x6 nu 4x2

    scuze de greseala dar am remediato :D

    colegii va multumesc foarte mult de apriecieri https://faccine.forumfree.net/clap.gif https://faccine.forumfree.net/clap.gif si pentru BOGDAN : as face un contest cu tine dar sincer nu mai am cine stie ce alte poze dar ma bag daca vrei :D
     
    .
19 replies since 7/7/2012, 22:48   666 views
  Share  
.